- Úvod
- Aku nářadí XR FLEXVOLT 54V
- Nářadí
- Kombinovaná kladiva
- Kombinovaná kladiva SDS-MAX
- Kombinované kladivo FLEXVOLT 54V Dewalt DCH614 X2
Kombinované kladivo FLEXVOLT 54V Dewalt DCH614 X2
- Kompletní specifikace
- Komentáře 0
Kombinované kladivo FLEXVOLT 54V Dewalt DCH614 X2Není skladem29 990,00 Kč/ ks24 785,12 Kč bez DPH
Kompletní specifikace
DCH614X2
- True corded performance
- Anti rotation system detects a loss of tool control, and reacts by instantly cutting the power
- High speed drilling performance combined with extensive holes per charge
- Rotation stop mode for chiselling and impact stop mode for rotary only drilling with dry diamond cores
- Brushless motor with high capacity XR FLEXVOLT 9.0Ah 18V/54V Lithium-ion battery platform for extreme runtime and reduced maintenance
- Perform & Protect: low vibration at 8,8 m/s², minimising user fatigue
- Bright white LED with delay feature improves visibility
- Ideal for drilling anchors and fixing holes into concrete, brick and masonry up to 45mm in diameter
- Compact, lightweight and ergonomic design for improved comfort and support during extended operating periods
- LED service indicator
Součástí dodávky je:
- Aku kladivo DCH614
- nabíječka
- 2 baterie 54V/3-9Ah
- Nastavitelná boční rukojeť
Specifikace
| Držák nástrojů | SDS-Max |
| Napájecí napětí | 54 V |
| Výkon | - W |
| Energie rázu ( EPTA/2009 ) | 10.5 J |
| Otáčky naprázdno | - ot./min |
| Úderů/min | 1450-2900 ú/min |
| Max. průměr otvoru [beton] | 45 mm |
| Max. průměr otvoru [průrazový vrták] | 112 mm |
| Max. průměr otvoru [vrtací korunka] | 125 mm |
| Hmotnost | 6,8 kg |
| Hmotnost (s bateriemi) | - kg |
| Délka | 526 mm |
| Výška | 251 mm |
| Šířka | - mm |
Zboží zařazeno v kategoriích





