Zpracování cookies

Náš e-shop a partneři potřebují Váš souhlas s použitím souborů cookies, aby Vám mohli zobrazovat informace týkající se Vašich zájmů.

      Autorizovaný internetový obchod DeWALT  
Podporuje mojeID

Průvodce výběrem nářadí
Vybíráme aku příklepovou vrtačku

Průvodce výběrem aku příklepové vrtačky

Příklepová akumulátorová vrtačka je jedním z nejuniverzálnějších aku nářadí, které slouží nejen na vrtání a šroubování do různých materiálu, ale je vybavená i příklepem, který umožňuje i vrtání otvorů do zdí a betonu.

Akumulátorová vrtačka umožňuje mnohem větší mobilitu a výborně se s ní manipuluje. Navíc její výkon se v poslední době s vývojem nových a výkonnějších akumulátorů neustále zvyšuje.

Pro výběr optimálního modelu pro vaše potřeby, jsme připravili tohoto průvodce, který vám pomůže vyznat se v nejnovějších technologiích a rozdílech mezi jednotlivými typy.

Dewalt momentálně vyrábí aku příklepové vrtačky s napětím akumulátorů 14,4 a 18 V. Rozdíl mezi oběma řadami modelu se liší jenom v použitém akumulátoru, my jsme se zaměřili na nejrozšířenější a nejprodávanější 18 V řadu.

 

DCD996 v akci

Všechny Dewalt aku vrtačky jsou určeny pro profesionální použití a mají následující vlastnosti:

 • Extrémně kompaktní a lehká konstrukce umožňuje použití v omezených prostorech.
 • Technologie u bezuhlíkového motoru zaručuje až 57% delší provozní dobu oproti uhlíkovým modelům
 • Celokovová převodovka se dvěma nebo třemi převodovými stupni zaručuje delší provozní dobu a provozní životnost  nářadí.
 • Možnost nastavení 14 až 22 poloh pro hodnotu momentu zaručuje optimalizovanou přesnost při šroubování různých  šroubů a vrutů do různých materiálů.
 • Konstrukce inteligentního spouštěcího spínače zaručuje dokonalou ovladatelnost při práci.
 • Kompaktní rychloupínací sklíčidlo 13 mm s jednou objímkou a s automatickým zajištěním hřídele umožňuje rychlou a snadnou výměnu nástroje pouze jednou rukou.
 • Jasné bílé světlo LED diody se zpožděním poskytuje lepší viditelnost a funkci svítilny.
 • Zdokonalená ergonomická konstrukce a gumová rukojeť zvyšují komfort obsluhy.
 • Nasunovací baterie Li-Ion umožňuje velmi jednoduché vkládání a vyjímání.
 • Ocelová příchytka na řemen a silný magnetický držák nástrojů zaručují pevné a bezpečné uložení.

Podle prací, které chcete s vrtačkou provádět máte na výběr z 3 základních typu modelů:

 • Aku vrtačka pro lehčí vrtací a šroubovací práce
 • Aku vrtačka pro středně náročné vrtací a šroubovací práce
 • Aku vrtačka pro nejnáročnější a nejtěžší práce

V níže uvedené tabulce jsou uvedeny momentálně prodávané modely se základními parametry

Tabulka Dewalt aku vrtaček

 

V prvním kroku se musíte rozhodnout pro určitý model podle předpokládaných prováděných prací, na výběr máte buď uhlíkový nebo bezuhlíkový motor a různý výkon. Bezuhlíkové motory se vyznačují větším výkonem a delším provozem na jedno nabití než uhlíkové modely, jsou však dražší. Na rozdíl mezi oběma motory a technologiemi se můžete podívat ZDE.

Po výběru modelu aku vrtačky nastává další výběr nejvhodnějšího typu akumulátoru. S rychlým vývojem Lion akumulátorů se na trh dostalo nepřeberné množství akumulátorů s různou kapacitou, která je rozhodujícím při výběru nejvhodnějšího akumulátorů. Momentálně vyráběné akumulátory mají následující značení:

C – 1,3 nebo 1,5 Ah

D – 2 Ah

L – 3 Ah

M – 4 Ah

P – 5 Ah

T – 6 Ah

Většina sad aku vrtačky se prodává v kufříku se dvěma nebo 3 bateriemi a nabíječkou. Počet akumulátorů v sadě poznáte podle čísla za typem baterie, označení DCD995P2 značí, že v sadě jsou 2 baterie, označení DCD995P3 značí, že v sadě jsou baterie 3.

Zvláštní kategorii jsou Bluetooth baterie s označením B za číslem, které mají v sobě zabudovaný Bluetooth modul pro komunikaci s app aplikací ve Vašem mobilu. Po spárování s baterií máte plnou kontrolu nad Vaším nářadím přes mobilní telefon nebo tablet. Více informací o této funkci můžete zjistit ZDE.

Z hlediska velikosti jsou 3 základní modely, C a D mají poloviční velikost oproti modelům L, M a P. Model T je největší a slouží i pro napájení 18 i 54 V nářadí. U tohoto modelu se baterie automaticky přepne podle použitého nářadí a má kapacitu 54V/2 Ah nebo 18V/6Ah.

Zvláštním případem u nářadí je označení N a NT, v prvním případě se jedná jen o vrtačku bez nabíječky a baterií v papírovém obalu, v druhém případě je vrtačka v TSTAK kufříku.

Součástí sady je i nabíječka Lion baterií. Dewalt v rámci optimalizace výrobních nákladů vyvinul v poslední době několik různych typů nabíječek. Většina z nich dobíjí všechny modely akumulátorů, liší se jenom dobou dobíjení. Na přehled nabízených nabíječek se můžete podívat ZDE.

Sada většinou obsahuje nabíječku podle přiložených baterií s dobou nabíjení 40 - 60 min.

Aku vrtačka pro lehčí práce

V této kategorii je je jediný model DCD776 v provedení DCD776C2 nebo DCD776C3.

Vrtačka je uhlíková, dvourychlostní s možností nastavení 15 poloh pro hodnotu momentu až 42 Nm pro šroubovací práce. Otáčky můžeme nastavit v rozsahu 0 – 450 nebo 0 – 1500 ot./min podle zvolené rychlosti. Počet úderů je v rozmezí 0 – 7600 nebo 0 – 25 500 úderů.

U tohoto základního modelu máte v základu na výběr jenom z 2 typu baterií, 1,3 nebo 1,5 Ah.

DCD776C2

Náš tip:

V téhle kategorii doporučujeme model DCD776C3. Kromě toho, že v sadě jsou 3 baterie, jsou i na rozdíl od modelu DCD776C2 výkonnější, mají kapacitu 1,5Ah.

Model DCD776C3 si můžete zakoupit ZDE.

Aku vrtačka pro středně náročné vrtací a šroubovací práce

V této kategorii máme 3 modely, uhlíkový starší model DCD785 a bezuhlíkové DCD795 a DCD796.

Model DCD785 se prodává v provedení DCD785C2 nebo DCD785M2. Do příchodu bezuhlíkových modelů to byl nejprodávanější kompaktní model od Dewaltu.

Vrtačka je dvourychlostní s možností nastavení 15 poloh pro hodnotu momentu až 42 Nm pro šroubovací práce. Otáčky můžeme nastavit v rozsahu 0 – 600 nebo 0 – 2000 ot./min podle zvolené rychlosti. Počet úderů je v rozmezí 0 – 10 200 nebo 0 – 34 000 úderů.

Momentálně se doprodává a hlavně model s 4Ah bateriemi se dá pořídit za velice příznivou cenu.

Dalšími modely jsou bezuhlíkové modely DCD795 a DCD796. Model DCD795 dostal bezuhlíkový model, který zaručuje až o 57% delší provozní dobu oproti předchozímu modelu. Vrtačka dostala kovové sklíčidlo a LED svítilna se přesunula k baterii, takže osvětlení pracovního prostoru se zlepšilo. Ostatní parametry se nezměnili, otáčky můžeme nastavit v rozsahu 0 – 600 nebo 0 – 2000 ot./min podle zvolené rychlosti. Počet úderů je v rozmezí 0 – 10 200 nebo 0 – 34 000 úderů.

Momentálně je nejnovějším model v této kategorii model DCD796. Má nový bezuhlíkový motor 2 generace, který je výkonnější a poskytuje až o 30% větší rychlost při vrtání nebo šroubování než předchozí model. Nová LED svítilna může pracovat ve 3 módech, funguje i jako standartní LED svítilna se svítivostí 60 lumenů a dobou svícení až 20 min..

Oba bezuhlíkové modely se prodávají v setu s 2 nebo 5Ah bateriemi.

DCD795D2

Náš tip:

V téhle kategorii doporučujeme model DCD785M2. Tento uhlíkový model je za velice příznivou cenu se 4Ah bateriemi.

Druhým naším favoritem je model DCD795D2. Tento bezuhlíkový model se doprodává z důvodu nástupů inovovaného modelu DCD796.

Model DCD785M2 si můžete zakoupit ZDE.

Model DCD795D2 si můžete zakoupit ZDE.

Aku vrtačka pro nejnáročnější a nejtěžší práce

V této kategorii máme 3 modely, uhlíkový starší model DCD985 a bezuhlíkové DCD995 a DCD996. Jsou to nejvýkonnější, prémiové aku vrtačky s 3 převodovými stupni pro ty nejnáročnější šroubovací a vrtací práce.

Uhlíkový model DCD985 se už jenom doprodává, můžete se s ním setkat už jen spíše v některých starších sadách.

Jeho nástupce, model DCD995 už dostal bezuhlíkový motor, LED svítilnu umístěnou u baterie a kompaktnější rozměry. Vrtačka je třírychlostní s možností nastavení 11 poloh pro hodnotu momentu až 80 Nm pro šroubovací práce. Otáčky můžeme nastavit v rozsahu 0 – 450 / 1300 / 2000 ot./min podle zvolené rychlosti. Počet úderů je v rozmezí 0 – 7 650/ 22 100 / 34 000 úderů.

Kvůli velikému momentu se už vrtačky dodávají s nastavitelnou boční rukojetí.

S nástupem 2 generace, modelu DCD996 se i tento model v současné době jenom doprodává.

Vlajkovou lodí je momentálně model DCD996. Výrobce udává, že model je až o 43% rychlejší a 26% výkonnější než předchozí modely. Výkon vrtačky dosahuje úctyhodných 830 W. Otáčky můžeme nastavit v rozsahu 0 – 500 / 1500 / 22500 ot./min podle zvolené rychlosti. Počet úderů je v rozmezí 0 – 8 600/ 25 500 / 38 250 úderů.

Vrtačka dostala inovovanou LED svítilnu se svítivostí  60 lumenu, která umožňuje využívat tuto vrtačku i jako svítilnu. Prodává se ve verzi DCD996P2, případně ve verzi DCD996NT.

DCD996P2

Na krátké informační video výrobce se můžete podívat ZDE.

Náš tip:

V téhle kategorii doporučujeme model DCD996P2. V této sadě získáte momentálně nejnovější a nejvýkonnější aku vrtačku. V případě, že už baterie máte, je nejvýhodnější zakoupit NT sadu DCD996NT.

Model DCD996P2 si můžete zakoupit ZDE.

Model DCD996NT si můžete zakoupit ZDE.


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ