Autorizovaný internetový obchod DeWALT  
Podporuje mojeID

Průvodce výběrem nářadí
Vybíráme aku příklepovou vrtačku

Průvodce výběrem aku příklepové vrtačky

Příklepová akumulátorová vrtačka je jedním z nejuniverzálnějších aku nářadí, které slouží nejen na vrtání a šroubování do různých materiálu, ale je vybavená i příklepem, který umožňuje i vrtání otvorů do zdí a betonu.

Akumulátorová vrtačka umožňuje mnohem větší mobilitu a výborně se s ní manipuluje. Navíc její výkon se v poslední době s vývojem nových a výkonnějších akumulátorů neustále zvyšuje.

Pro výběr optimálního modelu pro vaše potřeby, jsme připravili tohoto průvodce, který vám pomůže vyznat se v nejnovějších technologiích a rozdílech mezi jednotlivými typy.

Dewalt momentálně vyrábí aku příklepové vrtačky s napětím akumulátorů 14,4 a 18 V. Rozdíl mezi oběma řadami modelu se liší jenom v použitém akumulátoru, my jsme se zaměřili na nejrozšířenější a nejprodávanější 18 V řadu.

 

DCD996 v akci

Všechny Dewalt aku vrtačky jsou určeny pro profesionální použití a mají následující vlastnosti:

 • Extrémně kompaktní a lehká konstrukce umožňuje použití v omezených prostorech.
 • Technologie u bezuhlíkového motoru zaručuje až 57% delší provozní dobu oproti uhlíkovým modelům
 • Celokovová převodovka se dvěma nebo třemi převodovými stupni zaručuje delší provozní dobu a provozní životnost  nářadí.
 • Možnost nastavení 14 až 22 poloh pro hodnotu momentu zaručuje optimalizovanou přesnost při šroubování různých  šroubů a vrutů do různých materiálů.
 • Konstrukce inteligentního spouštěcího spínače zaručuje dokonalou ovladatelnost při práci.
 • Kompaktní rychloupínací sklíčidlo 13 mm s jednou objímkou a s automatickým zajištěním hřídele umožňuje rychlou a snadnou výměnu nástroje pouze jednou rukou.
 • Jasné bílé světlo LED diody se zpožděním poskytuje lepší viditelnost a funkci svítilny.
 • Zdokonalená ergonomická konstrukce a gumová rukojeť zvyšují komfort obsluhy.
 • Nasunovací baterie Li-Ion umožňuje velmi jednoduché vkládání a vyjímání.
 • Ocelová příchytka na řemen a silný magnetický držák nástrojů zaručují pevné a bezpečné uložení.

Podle prací, které chcete s vrtačkou provádět máte na výběr z 3 základních typu modelů:

 • Aku vrtačka pro lehčí vrtací a šroubovací práce
 • Aku vrtačka pro středně náročné vrtací a šroubovací práce
 • Aku vrtačka pro nejnáročnější a nejtěžší práce

V níže uvedené tabulce jsou uvedeny momentálně prodávané modely se základními parametry

Tabulka Dewalt aku vrtaček

 

V prvním kroku se musíte rozhodnout pro určitý model podle předpokládaných prováděných prací, na výběr máte buď uhlíkový nebo bezuhlíkový motor a různý výkon. Bezuhlíkové motory se vyznačují větším výkonem a delším provozem na jedno nabití než uhlíkové modely, jsou však dražší. Na rozdíl mezi oběma motory a technologiemi se můžete podívat ZDE.

Po výběru modelu aku vrtačky nastává další výběr nejvhodnějšího typu akumulátoru. S rychlým vývojem Lion akumulátorů se na trh dostalo nepřeberné množství akumulátorů s různou kapacitou, která je rozhodujícím při výběru nejvhodnějšího akumulátorů. Momentálně vyráběné akumulátory mají následující značení:

C – 1,3 nebo 1,5 Ah

D – 2 Ah

L – 3 Ah

M – 4 Ah

P – 5 Ah

T – 6 Ah

Většina sad aku vrtačky se prodává v kufříku se dvěma nebo 3 bateriemi a nabíječkou. Počet akumulátorů v sadě poznáte podle čísla za typem baterie, označení DCD995P2 značí, že v sadě jsou 2 baterie, označení DCD995P3 značí, že v sadě jsou baterie 3.

Zvláštní kategorii jsou Bluetooth baterie s označením B za číslem, které mají v sobě zabudovaný Bluetooth modul pro komunikaci s app aplikací ve Vašem mobilu. Po spárování s baterií máte plnou kontrolu nad Vaším nářadím přes mobilní telefon nebo tablet. Více informací o této funkci můžete zjistit ZDE.

Z hlediska velikosti jsou 3 základní modely, C a D mají poloviční velikost oproti modelům L, M a P. Model T je největší a slouží i pro napájení 18 i 54 V nářadí. U tohoto modelu se baterie automaticky přepne podle použitého nářadí a má kapacitu 54V/2 Ah nebo 18V/6Ah.

Zvláštním případem u nářadí je označení N a NT, v prvním případě se jedná jen o vrtačku bez nabíječky a baterií v papírovém obalu, v druhém případě je vrtačka v TSTAK kufříku.

Součástí sady je i nabíječka Lion baterií. Dewalt v rámci optimalizace výrobních nákladů vyvinul v poslední době několik různych typů nabíječek. Většina z nich dobíjí všechny modely akumulátorů, liší se jenom dobou dobíjení. Na přehled nabízených nabíječek se můžete podívat ZDE.

Sada většinou obsahuje nabíječku podle přiložených baterií s dobou nabíjení 40 - 60 min.

Aku vrtačka pro lehčí práce

V této kategorii je je jediný model DCD776 v provedení DCD776C2 nebo DCD776C3.

Vrtačka je uhlíková, dvourychlostní s možností nastavení 15 poloh pro hodnotu momentu až 42 Nm pro šroubovací práce. Otáčky můžeme nastavit v rozsahu 0 – 450 nebo 0 – 1500 ot./min podle zvolené rychlosti. Počet úderů je v rozmezí 0 – 7600 nebo 0 – 25 500 úderů.

U tohoto základního modelu máte v základu na výběr jenom z 2 typu baterií, 1,3 nebo 1,5 Ah.

DCD776C2

Náš tip:

V téhle kategorii doporučujeme model DCD776C3. Kromě toho, že v sadě jsou 3 baterie, jsou i na rozdíl od modelu DCD776C2 výkonnější, mají kapacitu 1,5Ah.

Model DCD776C3 si můžete zakoupit ZDE.

Aku vrtačka pro středně náročné vrtací a šroubovací práce

V této kategorii máme 3 modely, uhlíkový starší model DCD785 a bezuhlíkové DCD795 a DCD796.

Model DCD785 se prodává v provedení DCD785C2 nebo DCD785M2. Do příchodu bezuhlíkových modelů to byl nejprodávanější kompaktní model od Dewaltu.

Vrtačka je dvourychlostní s možností nastavení 15 poloh pro hodnotu momentu až 42 Nm pro šroubovací práce. Otáčky můžeme nastavit v rozsahu 0 – 600 nebo 0 – 2000 ot./min podle zvolené rychlosti. Počet úderů je v rozmezí 0 – 10 200 nebo 0 – 34 000 úderů.

Momentálně se doprodává a hlavně model s 4Ah bateriemi se dá pořídit za velice příznivou cenu.

Dalšími modely jsou bezuhlíkové modely DCD795 a DCD796. Model DCD795 dostal bezuhlíkový model, který zaručuje až o 57% delší provozní dobu oproti předchozímu modelu. Vrtačka dostala kovové sklíčidlo a LED svítilna se přesunula k baterii, takže osvětlení pracovního prostoru se zlepšilo. Ostatní parametry se nezměnili, otáčky můžeme nastavit v rozsahu 0 – 600 nebo 0 – 2000 ot./min podle zvolené rychlosti. Počet úderů je v rozmezí 0 – 10 200 nebo 0 – 34 000 úderů.

Momentálně je nejnovějším model v této kategorii model DCD796. Má nový bezuhlíkový motor 2 generace, který je výkonnější a poskytuje až o 30% větší rychlost při vrtání nebo šroubování než předchozí model. Nová LED svítilna může pracovat ve 3 módech, funguje i jako standartní LED svítilna se svítivostí 60 lumenů a dobou svícení až 20 min..

Oba bezuhlíkové modely se prodávají v setu s 2 nebo 5Ah bateriemi.

DCD795D2

Náš tip:

V téhle kategorii doporučujeme model DCD785M2. Tento uhlíkový model je za velice příznivou cenu se 4Ah bateriemi.

Druhým naším favoritem je model DCD795D2. Tento bezuhlíkový model se doprodává z důvodu nástupů inovovaného modelu DCD796.

Model DCD785M2 si můžete zakoupit ZDE.

Model DCD795D2 si můžete zakoupit ZDE.

Aku vrtačka pro nejnáročnější a nejtěžší práce

V této kategorii máme 3 modely, uhlíkový starší model DCD985 a bezuhlíkové DCD995 a DCD996. Jsou to nejvýkonnější, prémiové aku vrtačky s 3 převodovými stupni pro ty nejnáročnější šroubovací a vrtací práce.

Uhlíkový model DCD985 se už jenom doprodává, můžete se s ním setkat už jen spíše v některých starších sadách.

Jeho nástupce, model DCD995 už dostal bezuhlíkový motor, LED svítilnu umístěnou u baterie a kompaktnější rozměry. Vrtačka je třírychlostní s možností nastavení 11 poloh pro hodnotu momentu až 80 Nm pro šroubovací práce. Otáčky můžeme nastavit v rozsahu 0 – 450 / 1300 / 2000 ot./min podle zvolené rychlosti. Počet úderů je v rozmezí 0 – 7 650/ 22 100 / 34 000 úderů.

Kvůli velikému momentu se už vrtačky dodávají s nastavitelnou boční rukojetí.

S nástupem 2 generace, modelu DCD996 se i tento model v současné době jenom doprodává.

Vlajkovou lodí je momentálně model DCD996. Výrobce udává, že model je až o 43% rychlejší a 26% výkonnější než předchozí modely. Výkon vrtačky dosahuje úctyhodných 830 W. Otáčky můžeme nastavit v rozsahu 0 – 500 / 1500 / 22500 ot./min podle zvolené rychlosti. Počet úderů je v rozmezí 0 – 8 600/ 25 500 / 38 250 úderů.

Vrtačka dostala inovovanou LED svítilnu se svítivostí  60 lumenu, která umožňuje využívat tuto vrtačku i jako svítilnu. Prodává se ve verzi DCD996P2, případně ve verzi DCD996NT.

DCD996P2

Na krátké informační video výrobce se můžete podívat ZDE.

Náš tip:

V téhle kategorii doporučujeme model DCD996P2. V této sadě získáte momentálně nejnovější a nejvýkonnější aku vrtačku. V případě, že už baterie máte, je nejvýhodnější zakoupit NT sadu DCD996NT.

Model DCD996P2 si můžete zakoupit ZDE.

Model DCD996NT si můžete zakoupit ZDE.


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ