Zpracování cookies

Náš e-shop a partneři potřebují Váš souhlas s použitím souborů cookies, aby Vám mohli zobrazovat informace týkající se Vašich zájmů.

      Autorizovaný internetový obchod DeWALT  
Podporuje mojeID

Novinky a zajímavosti » Značení nových XR baterií
Značení nových XR 14,4V a 18V baterií.

Už několik lidí se mě ptalo co značí písmena uvedená za Dewalt nářadím. Pro ty, kteří se pohybují v oboru to asi není žádný problém ale pro někoho kdo jenom hledá nějakou vrtačku v tom může být docela zmatek. Nezůstává jim pak nic jiného než hledat rozdíly v specifikaci. Přitom je to jednoduché, písmeno jenom udává kolik Ah má daná baterie.

Dewalt přišel v minulosti na trh s 2 modely XR baterií s označením C a L. Zatímco C model je pořád na trhu, s L modelem se můžete setkat už jen ve výprodeji. Oficiálne se už neprodává a byl nahrazen modelem M. Aby toho nebylo málo, s nástupem bezuhlíkového nářadí se dostali na trh model D a P, momentálně se připravuje model T.

Takže kompletní tabulka všech momentálně dostupných modelů vypadá následovně:

C - 1,3 nebo 1,5 Ah

D - 2 Ah

L - 3 Ah

M - 4 Ah

P - 5 Ah

T - 6Ah

Za písmenem se zvykne ještě udávat číslice, která značí počet baterií v dané sadě. Standartně se dodávají 2 baterie ale někdy se můžete setkat i s 1 nebo 3 bateriemi. Zatímco DCD985M2 tedy udává, že v sadě jsou dvě 4Ah baterie, DCD985M3 značí, že jsou tam  baterie 3.

Zvláštním případem je písmeno N a NT. Písmeno N označuje, že vrtačka nebo strojek je bez příslušenství teda bez baterií a nabíječky. NT značí, že je v TSTAK kufříku.NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ