Zpracování cookies

Náš e-shop a partneři potřebují Váš souhlas s použitím souborů cookies, aby Vám mohli zobrazovat informace týkající se Vašich zájmů.

      Autorizovaný internetový obchod DeWALT  
Podporuje mojeID

Recenze » Aku vrtačka DCD710S2
Dewalt aku vrtačka / šroubovák DCD710S2

Dewalt nahradil starou 12V  řadu nářadí zcela novou řadou s napětím 10,8V. Tato řada obsahuje více druhů nářadí používající stejné kompaktní Lion baterie DCB121 nebo DCB123 s napětím 10,8 V. V USA má tato řada označení 12V MAX, jedná se však o stejný model. Baterie má naprázdno napětí 12 V, při zatížení je to 10,8 V. Z toho vyplývá i různé označení v USA a v Evropě.

Momentálně se v 10,8V řadě prodávají tyto modely:

DCD710 – aku vrtačka / šroubovák s 10 mm sklíčidlem

DCF815 – rázový utahovák s vnitřním šestihranem 1/4“

DCF610 – rázový šroubovák s vnitřním šestihranem 1/4“

DCF813 – rázový utahovák s vnějším čtyřhranem 3/8“

DCT410 – inspekční kamera

DCT414 – laserový infračervený teploměr

DCT416 - termokamera

DCS310 – mečová pila

DCL510 – LED svítilna

 


 

Snad nejvíce používaný model z této řady je aku vrtačka DCD710. Proto jsme ji vybrali do testu jako první.


 

Specifikace a vlastnosti

  • Lehká a kompaktní (hmotnost jenom 1100g)
  • Dvourychlostní: 0-400 a 0-1500 ot./min.
  • 15 poloh pro hodnotu momentu a vrtání
  • 10 mm rychloupínací sklíčidlo
  • LED svítilna
  • Ergonomická rukojeť a plochá baterie

Nový design a ergonomie

S nástupem nových nasunovacích Lion baterií bylo možné úplně přepracovat ergonomii vrtačky a Dewaltu se to opravdu povedlo. Dewalt vynaložil hodně úsilí a času na optimalizaci tvaru a povrchu rukověti.

Rukověť je téměř kompletně pokrytá gumovým povrchem s různou texturou a geometrií umožňující výborné držení vrtačky i při dlouhotrvající práci. Patří k nejlepším a nejkomfortnějším, které jsou momentálně na trhu.

Dewalt se rozhodl u této řady použít nasunovací baterii která umožňuje položit vrtačku na rovném povrchu ve vzpřímené poloze. Ploché dno baterie a dobrá stabilita umožňuje bezproblémové postavení vrtačky na jakýkoliv povrch bez rizika pádu. Mnoho jiných výrobců používá u této řady baterie, které tuto vlastnost nemají.

Na obou stranách vrtačky, dole i nahoře jsou gumové nárazníky, které zabraňují poškození povrchu v případě, že vrtačka je položená naboku.

Další dobrou vlastností je odemínatelná příchytka, která umožňuje pověšení vrtačky na pásek. Může být na levé nebo pravé straně nářadí u většiny modelů této 10,8 V řady.

 

Vlastnosti a výkon

Tato vrtačka má výkon 180W s maximálním krouticím momentem 24Nm a rychloupínací sklíčidlo 10 mm. Umožňuje pohodlné upnutí nástroje s automatickým zajištěním sklíčidla a pohodlné vrtání do průměru otvoru 19 mm do dřeva a 10 mm do kovu.

Přepínaní rychlosti nebo směru otáčení je rychlé a jednoduché s charakteristickým kliknutím po dosažení žádané polohy.

Elektronická brzda motoru zlepšuje ovladatelnost nářadí. Nastavení 15 poloh momentu zaručuje přesné šroubování do různých materiálu s různými velikostmi šroubů. Přidaná LED dioda umístěná pod sklíčidlem by měla umožnit osvětlení prostoru vrtání nebo šroubování, bohužel tak jako u jiných vrtaček sklíčidlo stíní prostor vrtání a pro dobré osvětlení prostoru potřebujete jiné externí svítidlo. Další věcí, kterou je potřeba vzpomenout je že nářadí této řady má zabudovány senzory a obvody zabraňující poškození baterií z přehřátí, nadproudu nebo nízkého napětí baterie.

Dewalt navrhnul tyto ochranné funkce jiným způsobem než ostatní firmy, takže v některých aplikacích to vypadá, že vrtačka je výkonnější než konkurenční modely.

 

Nabíječka a baterie

Standartně se s touto vrtačkou dodává nabíječka DCB100 která dobije baterii za 40 min. Indikační dioda Vás informuje o stavu baterie. Při nabíjení indikační dioda nabíječky bliká, po nabití baterie dioda svítí. V případě zahřátí baterie je nabíjení přerušeno dokud teplota neklesne a dioda bliká v rytmu krátký - dlouhý záblesk, jestli je baterie vadná bliká krátkymi záblesky. Z důvodu kompatibility můžete baterii nabít i v nabíječce DCB105, která je určena pro 14,4 a 18 V modely.

Nasunutí baterie do těla vrtačky je lehké a rychlé. Hlasité kliknutí Vás upozorní na správné zasunutí a podobně jednoduché je i vysunutí baterie po zmáčknutí pojistky.

Na trhu se můžete potkat se dvěma modely baterií s různou kapacitou. Zpočátku se dodávaly baterie DCB121 s kapacitou 1,3 Ah. Tyto byly  později nahrazeny modelem DCB123 s kapacitou 1,5Ah.

 

 

 

Různá provedení

Tahle vrtačka se momentálně prodává v několika provedeních.

DCD710S2 – vrtačka v plastovém kufříku s 2 bateriemi a nabíječkou s doporučenou koncovou prodejní cenou 4990 Kč.

DCD710S2F - vrtačka v plastovém kufříku s 2 bateriemi, nabíječkou  a svítilnou DCL510 s doporučenou koncovou prodejní cenou 5290 Kč.

DCD710S2FZ - vrtačka v plastovém kufříku s 3 bateriemi, nabíječkou  a svítilnou DCL508 s doporučenou koncovou prodejní cenou 5290 Kč.

DCD710N – samostatná vrtačka, doporučená koncová cena 2590 Kč.

DCK211S2 – vrtačka s rázovým utahovákem DCF815 v plátěné brašně s 2 bateriemi a nabíječkou s doporučenou koncovou prodejní cenou 9090 Kč.

DCZ211S2R - vrtačka s rázovým utahovákem DCF815 v plastovém kufříku s 2 bateriemi a nabíječkou s doporučenou koncovou prodejní cenou 5990 Kč.

 

Závěr

Tenhle model se Dewaltu opravdu povedl. Jestli si můžete připlatit, zapomeňte na starší modely vrtaček v 12 V řadě využívající ještě NiCd akumulátory  jako např. DW907 nebo DC740. Přetrvávající nákup levnějších a starších modelů způsobil, že trhová cena základního modelu DCD710S2 se pohybuje už kolem 3 500 Kč a za tuto cenu dostanete lehkou, výkonnou a ergonomicky výborně navrženou aku vrtačku postačující pro většinu lehkých vrtacích a šroubovacích prací jak doma tak i v profesionální oblasti. Navíc široká paleta  jiných přístrojů této řady Vám umožní jednoduché přikoupení jakéhokoliv modelu s možností využití již zakoupených baterií a nabíječky.


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ